Petr Koráb Živá Hora Ambero 2020 – wciąganie jesieni

Przednówek zimy to dobry czas na chłonięcie kolorów i wciąganie zapachów jesieni. Ta pomarańcz od Petra Korába jest tego doskonałym przykładem.

Na Morawach człowiek-instytucja – Petr Koráb – to z wykształcenia szef kuchni i prawnik. Po studiach prawniczych w Pradze zatęsknił za rodzinnymi stronami i wrócił na Morawy, zostając – tak przy okazji – znakomitym winiarzem. Winiarnia została założona w 2006 roku w celu opieki nad starszymi winnicami, które stopniowo nabywał. Zarządza winnicami w Boleradicach, zgodnie z zasadami biodynamiki. W winnicy wykorzystuje tylko naturalne preparaty, hoduje kozy i owce. Średni wiek krzewów na podłożu lessowym i wapiennym waha się od 20 do 80 lat. Wina Petra są spontanicznie fermentowane, bez ingerencji z zewnątrz, klarowania i filtrowania. Obecnie Koráb skupia się głównie na sektach i pet-natach.

Petr Koráb Živá Hora Ambero 2020 przynosi zapachy bergamotki oraz marmolady z moreli i róży, okraszone pomarańczową skórką i nutą herbaty jaśminowej. Radosny, hedonistyczny nos idzie na konfrontację z wyraźną goryczką, która rozdaje w ustach karty. Ponadto na podniebieniu wino jest słodowe, esencjonalne, ma dobrze zarysowane taniny i oliwną strukturę z jesiennym, urokliwym owocem. Dzieło wieńczy dość niska kwasowość.

Twórca: Petr Koráb, Živá Hora

Kraj pochodzenia: Czechy

Region: Morawy

Szczepy: 100% gewürztraminer

Importer: SPOT., Wino z Moraw

Cena: kupione w Czechach za ok. 50 zł

Ocena: ***** (bardzo dobre – 5/6)

Źródło: zakup własny

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: