O mnie

Od 2008 r. jestem z winem w ciągłej relacji, codziennej i intymnej, ale też podróżując po krajach, winnicach, poznając ludzi, smaki i opowieści wokoło butelki.

Blog, który odwiedziłeś powstał z inspiracji, jaką jest dla mnie wino. Z impulsu, jaki daje jego poznawanie i smakowanie. Wino to nie tylko to, co w kieliszku, to także odkrywanie jego historii, regionów, winiarzy, ale przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, który swoją pasją, oddaniem i przybiciem piątki z naturą ofiaruje nam – wino entuzjastom – coś najcenniejszego. Kawałek swojego życia. Eksploracja winnego świata, zwłaszcza z perspektywy winnych podróży, jest tym, w czym chcę żebyście uczestniczyli razem ze mną.

Nazwa nowego bloga – Wine O’Clock – wydała mi się oczywista. Wino to cała kultura i dziedzictwo, które z niego wypływają. Warto wiedzieć z czego i skąd się wywodzimy. Szczególnie w dzisiejszym, zabieganym świecie, gdzie wszystko robimy pod dyktando „dedlajnów”, trzeba się zatrzymać i znaleźć chwilę na wino. Uwierzcie, odwdzięczy Wam się z nawiązką.

Oprócz Wine O’Clock znajdziecie mnie także w starszych tekstach na blogu Z winem do kina (gdzie przez kilka lat do filmów dobierałem smakowo i ideowo współbrzmiące wina). Moje teksty przeczytacie też w archiwalnych artykułach na Winicjatywie – największym w Polsce portalu o winie.

Znajdźcie czas na wino! Zapraszam do winnej włóczęgi.

Piotr Wdowiak

————————————————————————————————————–

Skala ocen (od – do):
(******) – wybitne, jedno na milion, olśnienie

(*****) – bardzo dobre – znakomite

(****) – dobre – niezwykle interesujące

(***) – sprawiające pewną – dużą przyjemność

(**) – słabe – akceptowalne

(*) – niestrawne – słabe, aż boli

Jeśli interesuje Cię nawiązanie współpracy wejdź tutaj.

%d blogerów lubi to: