O mnie

Nazywam się Piotr Wdowiak. Od 2008 r. jestem z winem w ciągłej relacji – codziennej i intymnej, podróżując po krajach, winnicach, poznając ludzi wina, smaki i opowieści wokoło butelki.

Blog, który odwiedziłeś powstał z inspiracji, jaką niesie dla mnie wino. Z impulsu, jaki daje jego poznawanie i smakowanie. Wino to nie tylko to, co w kieliszku, to także eksploracja jego historii, regionów, winiarzy, ale przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem, który swoją pasją, oddaniem i przybiciem piątki z naturą podarowuje nam – wino entuzjastom – coś najcenniejszego. Kawałek swojego życia. Eksploracja winnego świata, zwłaszcza z tej strony, czyli z perspektywy winnych podróży, jest tym, w czym chcę żebyście uczestniczyli razem ze mną. Znajdźcie czas na wino – zapraszam do winnej włóczęgi.

Oprócz Wine O’Clock znajdziecie mnie także w starszych tekstach na blogu Z winem do kina (gdzie do dobrych, a przynajmniej ciekawych filmów dobierałem przez kilka lat smakowo i ideowo współbrzmiące wina). Moje refleksje i przemyślenia przeczytacie też w archiwalnych tekstach na Winicjatywie – największym w Polsce portalu o winie.

Dlaczego Wine O’Clock?

Nazwa bloga wydała mi się oczywista. Wino to nie tylko to, co w kieliszku, to także cała kultura i dziedzictwo, które z niego wypływają. Warto wiedzieć z czego i skąd się wywodzimy. Szczególnie w dzisiejszym, zabieganym świecie, gdzie wszystko robimy pod dyktando „dedlajnów” warto, a wręcz trzeba się zatrzymać i znaleźć chwilę na wino. Uwierzcie – odwdzięczy Wam się z nawiązką.

Skala ocen:
(******) – wybitne, jedno na milion, olśnienie

(*****) – bardzo dobre, znakomite

(****) – dobre, niezwykle interesujące

(***) – sprawiające pewną przyjemność

(**) – po prostu słabe

(*) – niestrawne

%d blogerów lubi to: